Aktualności

Szanowni Państwo!
w imieniu głównego organizatora Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej pragniemy wszystkich zaprosić na IV Międzynarodowy Festiwal Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”, będący kontynuacją trzech poprzednich jego edycji w latach 2017-2019.
Festiwal odbędzie się w dniach 17-19.11.21 r. W tym roku impreza przybierze nową formułę, ponieważ wszystkie występy będą transmitowane online. Emisje koncertów będą dostępne na stronach
i portalach społecznościowych organizatora oraz Partnerów Projektu.
W ramach tegorocznej edycji Festiwalu w ciągu dwóch pierwszych dni zaprezentowane zostaną koncerty chórów i zespołów z polskich środowisk na dawnych Kresach Wschodnich I i II RP.
17.11. o godz. 19:00 zobaczymy występ artystów z Ukrainy.
18.11. również o godz. 19:00 na scenie wystąpią chóry i zespoły z Litwy.
Trzeciego dnia odbędzie się IV edycja konkursu „Pieśni Patriotycznej” dla młodych wokalistów.
Założeniem naszego uroczystego wydarzenia jest krzewienie polskiej historii poprzez śpiew, ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia, a także oddanie czci „cichym” bohaterom walk o niepodległość.
Tegoroczne wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka.
Partnerami Festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Wołominie , Teatr Wielki w Łodzi, Dom Polski w Barze, Wielofunkcyjny Ośrodek Kultury w Rudominie, Fundacja Polska360, Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka, Fundacja Wsparcia Historii i Kultury Polskiej oraz Fundacja Opieki i Jedności Kresowian. Partner medialny: Polska360TV
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.
Serdecznie zapraszamy!

Emisja odbędzie sie na stronach:
Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej
Międzynarodowy Festiwal Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”
Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej